Yalova Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu, 2022 yılı Nisan ayı itibariyle ETS® onaylı TOEFL iBT® sınav merkezi olmuştur. Merkez yerleşkede bulunan sınav merkezi toplamda 40 kişi kapasiteli olup pandemi koşulları nedeniyle 15 adaylık kapasite ile çalışmaktadır.

TOEFL iBT® Sınavına Kayıt Olma

TOEFL iBT® Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL iBT® İletişim Bilgileri

 

TOEFL iBT® Hakkında Önemli Bilgiler

- ÖSYM ve YÖK tarafından yalnızca üniversitelerde bulunan TOEFL iBT® sınav merkezlerinden alınan sonuç belgesi kabul edilmektedir.

- Yabancı Dil Hazırlık Okullarında muafiyet için geçerli olan TOEFL skorunun da yine üniversitelerde bulunan sınav merkezlerinden alınması zorunludur.

- Özel kurum veya sınav merkezlerinden alınan sonuçlar akademik olarak geçerli sayılmamaktadır.

 

Merkezimizde TOEFL iBT® sınavına girecek olan adayların yanlarında bulundurması gerekenler:

- Sınava giriş için geçerli bir kimlik (TC Vatandaşı olan adaylar için: TC Kimliği/Süresi Geçerli Pasaport/Ehliyet & Yabancı Uyruklu adaylar için: Süresi Geçerli Pasaport)

- ETS tarafından adaylara mail olarak gönderilmiş olan Appointment Number (sistemden çıktı olarak alınabilir.)

Ayrıca adaylar:

- Kişisel eşyalarını (kimlik dışında ulaşım kartı, çanta, cüzdan, cep telefonu gibi) sınav merkezine getirebilirler. Bu eşyalar, sınavdan önce kendilerine tahsis edilecek olan güvenli alana bırakılacaktır.

- Okuma/Dinleme bölümünün ardından verilecek olan molada yiyecek, su vb gibi ihtiyaçların temin edilebileceği otomatlar mevcuttur. Ancak, yiyecek ve su gibi malzemeler adaylar tarafından da sınav merkezimize gelirken getirilebilir.

 

Sınav Merkezimize Ulaşım:

Merkez yerleşkede bulunan Yabancı Diller Yüksekokuluna şehir merkezinden veya İDO’dan önünde “KAMPÜS” yazan pembe minibüslerle tek vesaitle ulaşım imkanı bulunmaktadır.

Etiket: TOEFL iBT® SINAV MERKEZİ