YALOVA ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİL HAZIRLIK EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ 

Yabancı dil destek programı

MADDE 11 – (1) Yabancı Dil Destek Programı, devam şartlarını yerine getirdiği halde aynı modülde ikinci kez başarısız olan öğrencilere sağlanan programdır. Öğrenci bu program kapsamında kendisine sunulan eğitimden yararlanarak devam eden modül sonundaki modül yeterlik sınavına girip, 100 üzerinden 60 veya üstü puan aldığı takdirde bir üst modülden eğitimine devam eder. Program süresi, bir modül süresidir.

(2) Yabancı Dil Destek Programındaki öğrenciler için, programda bulunduğu modül süresince devam şartı aranmaz.

(3) Modül Yeterlik Sınavından başarılı olamayan öğrenci, bir sonraki modül süresinde de destek programında kalmaya devam eder.

 

maddesine istinaden yukarıdaki şartlara uyan öğrencilerimizden hazırlık eğitimine misafir öğrenci olarak devam etmek isteyenler imzalı dilekçelerini yabancidiller@yalova.edu.tr adresine en geç 28.02.2023 tarihine kadar göndermeleri gerekmektedir.

Şu ana kadar başvuru yapan öğrencilerin listesi için tıklayınız.

2022-2023 Akademik Yılı Bahar Yarıyılında Yüksekokulumuz canlı dersleri Microsoft Teams programı aracılığıyla uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilecektir. Sınıfınıza ait Teams Ekip (Sınıf) Kodları danışman hocanız tarafından Google Classroom üzerinden paylaşılacaktır.

Bu yüzden, üniversitemiz kurumsal öğrenci mail adresinizi (123456789@ogrenci.yalova.edu.tr) kullanarak programa giriş yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde Microsft Teams sınıflarına ulaşmanız mümkün olmayacaktır. Öğrenci Bilgi Sistemine (UBS) girişte ve öğrenci mail adreslerine erişimde sıkıntı yaşayan öğrencilerimizin http://dogrulama.yalova.edu.tr/ adresinden bilgilerini kullanarak doğrulama yaparak mail adresi şifrelerini almaları gerekmektedir.

Bilgilerinizin güncellenmesi gerektiğine dair uyarı alırsanız  birim öğrenci işlerinizle 0226 815 56 55 numaralı telefondan iletişim kurup iletişim bilgilerinizi güncelledikten sonra doğrulama yaparak mail ve şifrenizi alabilirsiniz.

Doğrulama sonrası gelen gecici şifreniz UBYS ve mail adresinizin ortak şifresidir. Şifrelerini değişitirmek isteyen öğrencilerin http://dogrulama.yalova.edu.tr/Account/Login adresinden giriş yapıp şifrelerini değiştirmeleri gerekmektedir.

Teams kurulumuna dair detaylı anlatımı incelemek için tıklayınız.

ÖNEMLİ NOT: Doğrulama işlemi sırasında hata alıyorsanız öncelikle Birim Öğrenci İşleriniz ile 0226 815 56 55 numaralı telefondan iletişime geçerek sistemde kayıtlı olan iletişim bilgilerinizin (Kişisel e-posta adresiniz ve Telefon numaranız) güncellenmesini isteyiniz. Bilgi güncellenmesi işleminden sonra doğrulama işlemini tekrar yapınız. Yine hata alıyorsanız, bilgiislem@yalova.edu.tr mail adresine öğrenci numaranız ve kimlik numaranızı içeren doğrulama yapamadığınıza yönelik mail atınız.

Etiket: 3.Modül Misafir Öğrenci Duyurusu